کارگاه تخصصی پرایس اکشن

دوره پرایس اکشن

پرایس اکشن یک تکنیک معامله گری و تحلیل بازار است که به معامله گر این امکان را می‌دهد تا با استفاده از حرکات واقعی قیمت تصمیمات خود برای انجام معاملات را بگیرد؛ پرایس اکشن با استفاده از تحلیل الگوهای قیمت تلاش می‌کند تا نظم حاکم بر بازار که گاهی اوقات تصادفی به نظر می‌رسد را به شیوه ای بهتر به معامله‌گر ارائه دهد و در واقع به معامله گر می گوید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است . بنابراین می‌توانند تصمیمات بهتری بگیرند. درحالیکه که اندیکاتورها همیشه عقب تر از قیمت فعلی بازار هستند و تحلیل اطلاعات گذشته قیمت را با استفاده از فرمول خود نشان می‌دهند و در استفاده از آنها باید صرفا حرکات بعدی بازار را حدس بزنیم و بگوییم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. معامله­‌گری که از روش پرایس اکشن استفاده می­‌کند را پرایس اکشن تریدر می­‌گویند. این دسته از تریدرها همه چیز را ساده می‌بینند که در واقع روش بسیار موثری در معامله گری است؛ همه چیز را ساده ببین! این تریدرها نوسانات قیمت، الگوهای نموداری، حجم معاملات و دیگر اطلاعات بازار را برای ورود به معاملات با یکدیگر ترکیب می­‌کنند. البته این به بدان معنا نیست که این بهترین روش برای تحلیل بازار است. استفاده از این روش به درک خوبی از بازار نیاز دارد تا تریدر بداند که بازار چگونه حرکت می­کند و نظم درونی آن به چه صورتی است، اما مزیت این روش این است که تقریبا در هر بازاری کار می‌کند؛ بازار سهام، فارکس، فیوچرز، طلا، نفت و … . ناب­ترین نوع از پرایس اکشن تریدرها به Tape Trader مشهور هستند، آن‌ها برای انجام معاملات خود نیازی به چارت ندارند و تنها به دنبال مناطق حمایتی و مقاومتی برای کسب سود هستند. ابزار اصلی آن‌ها در پنجره Time و Sales و یا گاهی Depth of Market خلاصه می­‌شود.
سرفصل دروس پرایس اکشن:

-

مزایای معامله گری بر اساس پرایس اکشن
۱- رایگان است! تریدرهای پرایس اکشن نیازی به نرم افزارهای اضافی ندارند. کندل، بار، نقطه یا هر نوع نمودار دیگری می­تواند اطلاعات لازم را به این تریدرها ارائه دهد.
۲- این روش در هر بازار و در هر موقعیتی کاربرد دارد. سهام، فارکس، آتی، کالا و … .
۳- با استفاده از هر نرم افزاری می‌توان تحلیل پرایس اکشن را انجام داد؛
۴- سریع است! تاخیر قیمتی وجود ندارد، در واقع اطلاعات تاریخ گذشته در معاملات شما نقشی نخواهند داشت.
۵- روشی همه جانبه است که همه چیز را با هم ترکیب می‌کند اما تداخل اطلاعات وجود ندارد.
با همه مزایایی که روش پرایس اکشن دارد، اما یادگیری آن نیاز به صرف زمان و تمرین خواهد داشت؛ باید به این نکته توجه داشت که کلید اصلی یادگیری این روش تمرین مداوم است.
شما با همراهی آکادمی بورس باکس می توانید به یک پرایس اکشن تریدر موفق تبدیل شوید.

در حال حاضر رویدادی برای نمایش وجود ندارد

رویدادهای پیش رو

با توجه به برنامه ریزی خود می توانید هر کدام از دوره های پیش رو را انتخاب نمایید و در آن ثبت نام کنید.

پرسش و پاسخ

دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارید و سوالات خود را از ما بپرسید.