افزایش قیمت نفت برنت به مرز 40 دلار رسید

افزایش قیمت نفت برنت به مرز 40 دلار رسید
قیمت نفت روز چهارشنبه با امیدواری به تمدید کاهش تولید اوپک پلاس در حجم فعلی و احیای تقاضا، صعود کرد

قیمت نفت خام با افزایش خوش‌بینی به این که تولیدکنندگان بزرگ نفت بر سر تداوم کاهش تولید توافق خواهند کرد و با امید به ریکاوری اقتصاد جهان و بالا رفتن تقاضا، جهش کرد.

امروز با افزایش خوش‌بینی به اینکه تولیدکنندگان بزرگ نفت بر سر تداوم کاهش تولید توافق خواهند کرد و با امید به ریکاوری اقتصاد جهان و بالا رفتن تقاضا، قیمت نفت خام جهش کرد و نفت برنت بعد از مدت‌ها به بالای ۴۰ دلار رسید.

تا ساعت ۱۱:۰۵ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۱.۶۷ درصد یا ۶۶ سنت نسبت به قیمت بسته شده دیشب بالاتر رفت و به ۴۰.۲۳ دلار رسید. این بیشترین قیمت نفت برنت از ۶ مارس تا کنون است. قیمت این شاخص در معاملات دیروز هم ۳ درصد جهش کرده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۲.۶۶ درصد یا ۹۸ سنت جهش کرد و به ۳۷.۷۹ دلار رسید. این بالاترین قیمت نفت آمریکا از ۶ مارس تا کنون است که به دنبال جهش ۳.۹ درصدی قیمت آن در معاملات دیروز رخ می‌دهد.

هر دو بنچ‌مارک نفتی در هفته‌های اخیر با تداوم ریکاوری اقتصاد چین و آغاز بازگشت به کار آرام آرام اقتصادهای دیگر جهان با جهش بزرگی روبرو شده‌اند.

از سوی دیگر در آستانه اجلاس آنلاین سران اوپک پلاس، منابع آگاه خبر دادند که تولیدکنندگان بزرگ نفت احتمالأ توافق خود برای کاهش روزانه ۹.۷ میلیون بشکه‌ای تولید خود را تا جولای یا آگوست تمدید خواهند کرد.