عرضه 12 هزار خودرو در روزهای آتی توسط ایران خودرو

عرضه 12 هزار خودرو در روزهای آتی توسط ایران خودرو
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد ایران‌خودرو در راستای تنظیم بازار روزهای آینده 12 هزار خودرو را به بازار عرضه خواهد کرد

روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی گروه صنعتی ایران خودرو، «فرشاد مقیمی» درحاشیه طرح کمک مومنانه شرکت ایساکو گفت: با تدابیر جدید وزارت صنعت، رفع موانع موجود و با افزایش عرضه خودرو به بازار دیگر شاهد فعالیت‌های دلال‌گونه نخواهیم بود.

وی درباره دپوی خودروهای بدون پلاک گفت: هیچ خودرویی حق خارج شدن از نمایندگی یا خودروسازی بدون پلاک را ندارد، خودروهایی که در نمایندگی تحویل مشتری می شود قطعا دارای پلاک هستند.

مقیمی ضمن رد شائبه هر گونه احتکار و با اشاره به انتشار عکس‌های هوایی از پارگینگ‌های خودروسازان در فضای مجازی افزود: بعضی از خودروها دارای کسری تک قطعه هستند که با ترخیص کالا از گمرگ این خودروها تکمیل و به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

مقیمی با اشاره به اینکه نهادینه شدن فرهنگ مشتری‌مداری از اولویت‌های ایران خودرو است، خاطر نشان کرد: تکمیل و تحویل حتی یک خودرو به مشتری برای این خودروساز از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: این قول را به شهروندان می‌دهیم که با سازو کارهای صورت گرفته، روند تولید و عرضه خودرو به بازار با سرعت در حال انجام است که نتیجه ملموس آن درروزهای آتی نمایان خواهد شد.

وی به مقایسه تولید خودرو درایام کرونا در ایران خودرو و شرکت‌های خارجی پرداخت و گفت: آمارهای تولید خودروسازان خارجی نشان از کاهش شدید تولید دارند در حالی که در ایران خودرو با همت کارکنان و با تلاش جهادگونه شاهد افزایش بیش از ۲۵ درصدی تولید خودرو در اردبیهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال گذشته بودیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو میزان تولید این خودروسازی در اردیبهشت ۹۸ را بالغ بر ۳۴ هزار دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان تولید در اردیبهشت ماه امسال به بیش از ۴۵ هزار دستگاه رسیده است.

مقیمی همکاری و حمایت سرپرست وزارت صنعت، معدن وتجارت در رفع مشکلات موجود را ستود و افزود: تامین منابع ارزی مورد نیاز و همکاری در خصوص ترخیص قطعات از گمرگ در سایه تعامل و همکاری صورت گرفته است.

وی در پایان از اقدامات صورت گرفته توسط قوه قضائیه و نهادها و سازمان های مسئول جهت نظارت و کنترل بازار خودروبا هدف ثبات دراین بازار قدردانی کرد.