چگونه از سرمایه خود در برابر آسیب محافظت کنیم ؟

چگونه از سرمایه خود در برابر آسیب محافظت کنیم ؟
فعالیت در بازار سرمایه همچون هر کسب و کار دیگری نیازمند گذراندن مسیر هایی هموار و پر تلاطم برای کسب سود است.

بازار بورس به علت داشتن فضای متلاطم علاوه بر دانش و درک تحلیلی نیازمند رعایت برخی از نکات ، احساسات، رفتارهای و ... می باشد.
در این مطلب به بررسی پنچ نکته برای شروع سرمایه گزاری در بورس می پردازیم:
 

1) خرید و فروش به موقع و به دور از احساسات
 

بهترین زمان برای خرید یک سهم زمانی است که برای آن صف فروش تشکیل شده است یعنی شما می توانید با اندکی صبر پس از مدت زمانی اندک به سود قابل توجهی برسید.
هیچگاه گول تبلیغات و شایعاتی که در باره یک سهم خاص و سود آور بودن آن وجود دارد را نخورید همچنین بهترین زمان برای فروش سهمتان زمانی است که به سود دلخواه شما رسیده است.
سعی کنید برای رسیدن به سود بیشتر طمع نکنید و وقتی به سود دلخواه خود رسیدید سود دوره ای خود را خارج کنید و اصل پول سرمایه گزاری خود را نگه دارید به این ترتیب نگران از دست دادن سود خود نخواهید بود همچنین هرگاه سهم خود به سود قابل توجهی رسید و پس از آن روند نزولی ای را پیش گرفت سهم خود را به امید ترمیم و بازگشت مجدد به آن میزان سود قبلی نگه ندارید زیرا این کار یک اشتباه احساسی است.
 

2) سرمایه ای ورودی به بورس
 

سرمایه گزاری در سهام و بازار بورس می تواند بسیار سودآور باشد اما با این حال نباید تمام دارایی وسرمایه خودرا در این بازار سرمایه گزاری کرد.
بهترین روش آن است که از پول پس انداز راکد خود استفاده کنید، یعنی پولی که مثلا برای مدث زمان 6 ماه به آن احتیاجی ندارید و هیچ گاه از هزینه های لازم مثلا شهریه دانشگاه ویا فروختن ملک و ماشین شخصی خود و یا قرض کردن پول از دیگران برای سرمایه گزاری در بورس استفاده نکنید بجای این قبیل از کارها میتواند مثلا از وعده های غذایی که در ماه به همراه دوستانتان بیرون از منزل میل م یکنید ازچهار بار در ماه به دوبار در ماه کاهش دهید و از پس انداز این مبلغ برای سرمایه گزاری در بورس استفاده کنید اینگونه استرس ضررکردن ویا از دست دادن سرمایه خود و یا دیگران را نخواهید داشت.
 

3) بازی با تعداد بازیکن کافی
 

فضای بازار بورس مانند یک مسابقه است که همه چیز بستگی به دانش، اطلاعات، تصمیم گیری ها و توانایی کنترل هیجانات اشخاص دارد.
بازیکن های این مسابقه نیز سهم هایی هستند که ما برای خرید و فروش آنهارا انتخاب میکنیم.
قطعا این موضوع که تمام سرمایه خود را برای یک بازیکن و یا تعداد زیادی بازیکن سرمایه گزاریم کنیم اشتباه خواهد بود و بهترین کار سرمایه گزاری بر روی تعداد محدودتری سهم با ارزش است که آنهارا با مطالعه و تحقیق و وسواس بسیاری انتخاب کرده باشیم.
 

 

جورجی شوارتز : ابتدا از بقای سرمایه خود مطمئن شوید سپس به کسب پول بپردازید.


 

4) آیا چک کردن روزانه سود زیان سرمایه لازم است؟
 

چک کردن روزانه میزان سود و یا ضرر سهام خود یک کار اشتباه است، ابتدا لازم است هدف خود را مشخص کنید که در چه بازه زمانی میخواهید به سود مورد نظر خود برسید سپس سهامی رو انتخاب کنید که در آن بازه زمانی سود آوری دلخواه شما را داشته باشد و بر اساس بازه زمانی دلخواه خود میزان سود و یا زیان سهام خود را چک کنید.
به عنوان مثال اگر می خواهید در بازه زمانی سه ماه به سود دلخواه خود برسید چک کردن هفتگی سهام خود کار معقولانه ای به نظر میرسد.
 

5) استفاده از تجربیات افراد خبره
 

این موضوع که شما دانش و مهارت لازم برای سرمایه گزاری در بورس را ندارید ایراد نیست، ما درمجموعه بورس باکس با برگزاری کلاسهای آموزشی متنوع آشنایی با بورس به شما کمک میکنیم تا با خیال راحت سرمایه گزاری کنید و به سود دلخواه خود برسید در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی کلاسهای آموزشی ما به صورت کاملا خصوصی و یا آنلاین و غیر حضوری به انتخاب خود مشتریان میباشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید :

دفتر مرکزی: مشهد - هاشمیه - برج آبان - طبقه  3- واحد 314
تلفن 05191001786
موبایل 09011159006 - 09011159008