فروش شبانه دلار

فروش شبانه دلار
انتظار ارزانی بیشتر در بازار ارز به علت فروش شبانه دلار در تاریخ 28 مهرماه 1399

به گزارش بورس باکس

 

درحالی که از روز گذشته کاهش شدید قیمت دلار آغاز شده بود، برخی از دارندگان ارز شب گذشته در فضای مجازی یا با حضور در برخی از مکان‌ها دلارهای خود را فروختند.

قیمت دلار در بازار دیروز 28 مهر ماه با سه درصد کاهش به 30903 تومان رسید.
در صرافی ملی نیز دیروز پنج مرتبه قیمت دلار تغییر کرد و در نهایت با حفظ روند نزولی قیمت، بهای دلار به رقم 30 هزار و 900 تومان رسید.

 

تا پیش از شروع بازار ارز امروز، نزولی ماندن قیمت دلار در بازار آزاد دیروز، تصمیم سیاستگذار به ارزان‌تر کردن قیمت دلار صرافی ملی، افت ارزش سهام دلاری بازار سرمایه، تداوم تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار، تداوم کاهش قیمت طلا و کاهش تحریم‌ها هرکدام می‌توانستند نشانه‌هایی برای ادامه یافتن ارزانی دلار در امروز باشند.

به نظر می‌رسد به همین دلیل از عصر روز گذشته به تدریج فروش برخی از دلارها در فضای مجازی و یا در برخی از مکان‌های خاص که معمولا این طور مواقع شلوغ می‌شوند آغاز شده است.

عصر روز گذشته ‌رئیس کل بانک مرکزی نیز گفت: انشا‌الله نرخ ارز نیز کنترل می‌شود و شرایط بازار در خصوص نرخ ارز مثبت‌تر شده است و نکته دیگر اینکه عرضه ارز در سامانه نیما بسیار بهتر شده است.

همچنین حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق؛ مهدی سوری، کارشناس بازارهای مالی و بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سهام؛ از جمله کسانی هستند که کاهش تا 10 هزار تومانی قیمت دلار را محتمل می‌دانند.

 

 

منبع تجارت نیوز