ارزهای دیجیتال

آینده ارز اتریوم (ETH) در 5 سال آینده

اتر از زمان عرضه اولیه خود در سال 2015 بیش از 1000 دلار افزایش داشته است. طبق شاخص ها، Ethereum در معیارهای اصلی زنجیره ای مانند تعداد معاملات و هزینه های معامله از بیت کوین پیشی گرفته است، همچنین با افزایش معاملات DeFi ، Ethereum در حال پردازش 2 برابر حجم معاملات روزانه BTC می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا برای شما آینده ارز اتریوم برای 5 سال آینده را پیش بینی کنیم.

اتریوم چیست؟

Ethereum، که توسط Vitalik Buterin بنیان گذاری شده است، یک پروژه بلاک چین پیشرفته است که برنامه های DeFi بر روی آن پیاده سازی می شود. محبوبیت این ارز در بین علاقه مندان به رمزنگاری سبب شده است که اتریوم جایگاه دوم ارز رمزنگاری شده بزرگ را کسب کند.

از ویژگی های اساسی Ethereum این است که قابلیت برنامه ریزی دارد، به این معنی که علاوه بر استفاده از آن به عنوان پول دیجیتال غیرمتمرکز، می تواند به عنوان یک بازار برای خدمات مالی، برنامه ها، بازی ها و غیره که می تواند بر روی سیستم عامل ایجاد شود نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

Ethereum دارای قراردادهای هوشمند است که به طور خودکار معامله‌ها و فرایندها را به صورت کاملا تضمینی و بدون حضور اشخاص ثالث انجام می ‌دهند.

تاریخچه قیمت Ethereum

تاریخچه قیمت Ethereum


اتریوم در دسامبر 2017 عملکرد بسیار خوبی داشت، مقاومت 500 دلار را پشت سر گذاشت و تا اواسط دسامبر به 730 دلار رسید و در پایان ماه نیز توانست به 900 دلار برسد.

– در ژانویه 2018 با ادامه این روند، به مرز 1000 دلار رسید، ولی در هفته اول فوریه به قیمت 640 دلار سقوط کرد و بعد از آن دوباره بهبود یافت.

Ethereum نیز مانند هر ارز دیجیتال دیگری فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است اما از ژانویه 2018 به مرز 1000 دلار نرسیده است.

– با این وجود، بالاترین قیمت اتریوم 1400 دلار است که به سال 2017 بر می گردد.

– علی رغم افزایش قیمت بیت کوین، Ethereum در حال بهبود است. طی دو سال اخیر حرکات زیادی از خود نشان نداد. با این وجود، فقط در پانزده روز در جولای 2020 ، 100٪ رشد کرد و توانست از 200 دلار به 400 دلار برسد.

اما قطع به یقین، اوج شکوفایی اتریوم را می توان در سال 2021 جستجو کرد. در انتهای سال 2020 و ابتدای سال 2021 ارزهای دیجیتال یک افزایش قیمت بی سابقه را پشت سر گذاشته اند که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این افزایش قیمت همچنان ادامه خواهد داشت.

اتریوم نیز از این قاعده مستثنی نبود و بالاترین قیمتی که ثبت کرده است، در حال حاضر قیمت 1792 دلار در مارس 2021 می باشد که نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده قبلی در سال ژانویه 2018 افزایش حدودا 38% داشته است.

پیش بینی Crypto Trader و Publication در مورد آینده قیمت اتریوم

1- جیمز تودارو (James Todaro): James Todaro یک شریک مدیریت در پایتخت Blocktown است که کاملاً شناخته شده در صنعت رمزنگاری می باشد.

طبق پیش بینی های این شرکت، Ethereum افزایش پیدا می کند و در آخر به قیمت 9000 دلار می رسد. وی همچنین اطمینان دارد که اتریوم در صورت افزایش تقاضا برای توکن های DeFi در سال های آینده، تا سقف $ 1 تریلیون دلار افزایش خواهد یافت.

2- Simon Dedic: او یکی از بنیان گذاران Blockyre می باشد که همان پیش بینی جیمز تودارو را دارد و تصور می کند که Ethereum توانایی دستیابی به روزی 9000 دلار را دارد.

با این وجود، در دوره کوتاه مدت، او انتظار دارد که ETH در قیمت 800 دلار بماند.

3- برایان شوستر (Brian Schuster): برایان شوستر بنیان گذار Ark Capital است، او معتقد است که با نزدیک شدن به سال 2024 می توانیم ETH را در قیمت 100000 دلار مشاهده کنیم.


پیش بینی قیمت اتریوم 2021

در سال 2020 اپلیکیشن های غیرمتمرکز یا dApp زیادی در ارزهای دیجیتال ایجاد شدند که توانستند قیمت ETH را تحت تأثیر قرار دهند. همچنین، در سال 2020 به روزرسانی اتریوم 2 نیز برنامه ریزی شده است به همین دلیل، شبکه اتریوم با افزایش DeFi به حد مجاز خود رسیده است.

انتظار داریم نسخه به روزرسانی شده اتریوم، مقیاس پذیری شبکه را به 1000000 تراکنش در ثانیه برساند و زنجیره بلوک را از گواه اثبات کار (POW) پر مصرف به گواه اثبات سهام (POS) منتقل کند.

شبکه اتریوم به دلیل پروژه های زیادی که بر روی آن ایجاد شده بسیار محبوب است، و با توجه به پیشرفت هایی که داشته است می توانیم همچنان شاهد افزایش ETH باشیم.

پیش بینی قیمت اتریوم 2022

انتظار می رود اتریوم برای سال 2022 برنامه مشارکت و ادغام برنامه ریزی شده داشته باشد که امکان دارد ارزش آن را در بازار افزایش دهد.

تا سال 2022، ETH ممکن است به 2500 دلار برسد، که بسیار خوش بینانه است و ما به آن امیدوار هستیم.

پیش بینی قیمت اتریوم 2025

انتظار داریم که پروژه های هیجان انگیز بیشتری را در شبکه اتریوم مشاهده کنیم و پیشرفت و معرفی پروژه های جدید در شبکه رخ دهد، که به زودی شاهد شکسته شدن همه رکوردها باشیم.

بر اساس نمودار فیبوناچی، اهداف اضافی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را می توان یافت. با استفاده از ریاضیات، نسبت Fib به قیمت 5700 دلار، 5100 دلار، 3700 دلار، 2200 دلار و 1700 دلار به سوابق احتمالی جدید قیمت اتریوم اشاره دارد.

پیش بینی قیمت اتریوم بر اساس مدل های کمی


پیش بینی آینده قیمت اتریوم بر اساس معادله مبادله

معادله مبادله یک مدل ساده است که MV = PQ

M مخفف مقدار اسمی پول است، V سرعت پول است، P سطح قیمت است و Q شاخص هزینه واقعی است.

وقتی این معادله را در دیدگاه ارزهای دیجیتال قرار می دهید، تمامی مقادیر در واحد پول فیات تعریف می شوند، P برابر 1 است و M با تعداد دارایی های رمزنگاری موجود ضرب در قیمت یک واحد از دارایی های رمزنگاری محاسبه می شود، Q مقداری است که از طریق شبکه منتقل می شود و تفسیر V همان است.

این مدل بر اساس این ایده است که ارزش یک دارایی رمزنگاری با سرعت آن متناسب است، به این معنی که هرچه سرعت بالاتر باشد، ارزش دارایی رمزنگاری هم کمتر خواهد بود.


پیش بینی قیمت اتریوم بر اساس نسبت NVT

NVT یا همان نسبت ارزش به معامله شبکه، روش دیگری برای پیش بینی قیمت آینده Ethereum است. NVT به این صورت محاسبه می شود: مقدار بازار Cap / ETH روزانه در شبکه صورت می گیرد.

NVT بالا نشان دهنده افزایش قیمت دارایی است.

سوالات متداول در مورد پیش بینی قیمت اتریوم
آیا قیمت Ethereum افزایش می یابد؟

طبق نظر تحلیل گران و علاقه مندان به بازار ارز دیجیتال، اتریوم احتمال بالا رفتن قیمت را دارد. اتریوم برای سال 2021 و سال های آینده نقشه راهی عالی در نظر گرفته است.

آیا اتریوم در آینده وجود دارد؟

اتریوم امکان دارد در آینده باشد به این دلیل که اولین پروژه ای است که با “قراردادهای هوشمند” یا مستندات بدون دخالت انسان ارائه می شود.

آیا اتریوم از بیت کوین بهتر است؟

به این سوال پاسخ منطقی نمی توانیم بدهیم به این دلیل که، هر دو موافق و مخالف هستند. هر دو برترین ارزهای رمزپایه جهان هستند.

5- پیش بینی قیمت اتریوم در سال 2030 چگونه خواهد بود؟

اتریوم امکان دارد تا سال 2030 به 5000 دلار برسد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا