ارزهای دیجیتال

بیکسبی کوین (Bixbcoin) چیست؟ آیا این پروژه کلاهبرداری است؟

احتمالا تا به حال پروژه ” Bixbcoin ” به گوشتان خورده است و حتی فکر سرمایه گذاری بر روی این پروژه را نیز داشته اید. با افزایش روز افزون قیمت ارز های دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم و بالا رفتن تب و تاب رمز ارز ها، ارز های جدیدی که هدفشان تغییر دنیای ارز دیجیتال است معرفی شده اند. بیکسبی کوین (bixbcoin) نیز یکی از همین ارز هاست که ما در این مقاله قصد داریم برای شما توضیح دهیم که آیا این پروژه کلاهبرداری است یا خیر؟

تاریخچه

بیکسبی کوین (Bixbcoin) هم مانند ارزهای دیجیتال دیگر سابقه ی زیادی ندارد، این ارز دیجیتال به وسیله یک نهاد غیر متمرکز به نام MRMGROUPE ( که از افرادی با سابقه و حرفه ای در این صنعت) دراواخر سال 2019 پا به عرصه گذاشته است و از همان اول، با پلتفرم های قدرتمند وارد بازار رمزارزها شد.

بیکسبی کوین (Bixbcoin) چیست؟

اولین سوالی که افراد تازه وارد از خودشان می پرسند این است که بیکسبی کوین چیست؟ بیکسبی کوین (BixBcoin) با نماد BIXB یک ارز دیجیتال رمزپایه تازه وارد که هدف آن ایجاد فضایی برای اجرای برنامه‌ های غیر متمرکز و خودکار که به تازگی پا به عرصه ی ارزهای دیجیتال گذاشته اند می باشد.

بیکسبی کوین یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فن آوری بلاک چین است که از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بستری در جهت توسعه بازارهای مالی جهانی استفاده می‌ کند که توسط آن افرادمی توانند از پلتفرم های غیر متمرکز به آسانی و بدون نگرانی استفاده کنند.

بیکسبی کوین هم مثل بیت کوین یک ارز دیجیتال می باشد از نظر شکل و کارایی و تکنولوژی با بیت کوین تفاوت دارد.

بیکسبی کوین (Bixbcoin) چیست؟

BixBcoin نوعی پول الکترونیکی است که خدمات آن به صورت خودکار ارائه می شود و هیچ نیازی به شخص ثالث یا واسطه ای ندارد. در شبکه bixbcoin واسطه ای وجود ندارد و تراکنش ها به صورت P2P انجام می شوند. توسط این وجه الکترونیکی می توانید خرید کنید، آنلاین سفارش دهید، پول منتقل کنید و یا اینکه آن را به عنوان یک سرمایه گذاری داشته باشید.

همه ارزهای دیجیتال الگوریتم خاصی را برای فعالیت مورد استفاده قرار می دهند. الگوریتم بیکسبی کوین Scrypt است. این الگوریتم دارای امکان محاسبه راحت تر، حجم کار کمتر و در نهایت توانایی تایید سریع تر تراکنش ها است. الگوریتم Scrypt هزینه ‌های معاملات را به میزان قابل‌ توجهی کم می کند. ارز بیکسبی کوین در واقع یک کوین از پیش استخراج شده (Pre- Mined) است. کوین های پری مایند در ابتدا توسط خالق آن کوین استخراج شده اند و بعد برای عموم منتشر می شود، در واقع ماینرهای این ارز دیجیتال با تایید تراکنش های شبکه، پاداش دریافت می کنند.

پاداش بلاک BixBcoin

ماینرها با دریافت پاداش برای هر محاسبه درست و همچنین افزودن یک بلاک جدید، برای همکاری خود در شبکه، پاداش دریافت می ‌کنند. همه تراکنش های تایید شده این ارز در بسته های دیجیتالی به نام بلاک قرار می ‌گیرند، در حال حاضر ماینرها به ازای هر بلاک، که دارای تراکنش مثبت باشد بین ۰.۰۰۰۴ تا ۰.۰۱ بیکسبی کوین دریافت می ‌کنند. به دلیل اینکه هربلاک جدید به طور میانگین بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه تشکیل می ‌شود، از لحاظ آماری ماینرهای بیشتری می توانند پاداش را دریافت کنند. ماینرها با انجام محاسبات ریاضی، توسط توان محاسباتی کامپیوترهای خود برای شبکه، از امنیت شبکه دفاع می کنند.

شبکه بیکسبی کوین (BixBcoin)

از مهمترین اهداف بیکسبی کوین ایجاد یک شبکه کامل متشکل از سرویس دهی، فروشگاه، بستر معامله، ادغام شخص ثالث و مشارکت در تجارت بیکسبی کوین می‎ باشد. این اهداف برنامه ریزی می شوند تا با سرعت هر چه بیشتر به این اهداف برسیم.

شبکه بیکسبی کوین

بیکسبی کوین یک دفتر مرکزی غیر متمرکز است که همه تراکنش ‎ها آن توسط شبکه تک به تک یا همتا به همتا (P2P) ذخیره می شود. وظیفه این شبکه فراهم کردن ورودی‎ ها و خروجی های قابل اعتماد ضد دستکاری برای قراردادهای هوشمند پیچیده در هر بلاکچین است.

پروژه Bixbcoin

پروژه Bixbcoin یکی از پروژه های ارز دیجیتال است که این پروژه یک کوین و یا همان ارز دیجیتال با نام ” بیکسبی کوین یا Bixbcoin ” معرفی کرده است که توانسته کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. توسعه دهندگان این پروژه می خواستند که اول Bixbcoin ها را به صورت توکن عرضه کنند و بعد از اینکه این عمل توسعه پیدا کرد، قسمت های جدا و همچنین متفاوتی را برای این ارز تشکیل دهند و در نهایت در کیف پول اختصاصی مبادله شود.

متاسفانه در مورد این پروژه مطالبی (داخلی و خارجی) در اینترنت وجود ندارد. اما این موضوع دلیل نمی شود که ما اطلاعاتی از این پروژه برای شما کاربران قرار ندهیم. بنابراین، طبق تحقیقات انجام شده در این مقاله برای شما اطلاعاتی در مورد این پروژه قرار داده ایم.

بررسی ادعای بیکسبی کوین

بررسی پروژه بیکسبی کوین

1- رنکینگ سایت الکسا به بیکسبی کوین

لازم است نگاهی به سایت الکسا Alexa بزنید تا متوجه شوید که سایت این پروژه چقدر در جهان اعتبار دارد. طبق نتایج این سایت بیکسبی فقط مورد استقبال کاربران مالزی و ایران قرار گرفته است. رنکینگ قابل توجهی در این سایت به چشم نمی خورد. با نگاهی منطقی متوجه می‎ شویم در همین ابتدای امر دو امتیاز منفی را می‎ توان برای این پروژه در نظر گرفت.

در عصر کنونی که وب و گوگل به سرعت در حال پیشرفت تکنولوژی می‎ باشند در هیچ منبعی نمی‎ توان خبرهای جدیدی از این پروژه به دست آورد به جز سایت خود پروژه که آن هم رنکینگ بالایی ندارد و تنها کاربران ایرانی و مالزیایی از کل دنیا از آن استفاده می‎ کنند.

رنکینگ الکسا به سایت بیکسبی کوین

2- وایت پیپر بیکسبی کوین

قدم بعدی برای کسب اطلاعات باید وایت پیپر این پروژه را مشاهده کنیم که به شکل پی دی اف در دسترس ما قرار می ‎گیرد. در واقع وایت پیپر گزارشی دقیق و جامع از نحوه عملکرد، اهداف و تمام مواردی است که یک پروژه توسط آن راه اندازی شده و انجام می شود. با اینکه مثل سایر اوراق سفید در حال گشتن اطلاعات تخصصی در مورد نحوه فعالیت این ارز هستیم اما در واقع هیچ خبری از آن نیست.

چیزی که در اختیار داریم مفاهیم ابتدایی و پایه از بلاکچین و ماینر می‎ باشد که این امر ارزش وایت پیپر بیکسبی را به حداقل می ‎رساند و چیزی که این پروژه بر آن اصرار می ‎ورزد این می‎ باشد که ما تنها 3 میلیون بیکسبی کوین داریم و این حجم کم می ‎تواند ارزش آن را به بیشترین ارزش ‎های موجود در بازار تبدیل کند. این دلیل را فقط تازه واردها در بازار ارز دیجیتال می‎ تواند بپذیرند آن هم برای مدتی. این ویژگی به هیچ عنوان دلیل قانع کننده‎ ای برای رشد ارزش یک سکه نمی باشد.

وایت پیپر بیکسبی کوین

3- محبوبیت بیکسبی کوین

ویژگی ‎های زیادی وجود دارد که ممکن است بتوانند ارزش یک سکه در بازارهای رقابتی را مشخص کنند. به عنوان مثال چیزی که آن سکه با ورود خود به دنیای دیجیتال می‎ تواند تغییر یا پیشرفت دهد. با وجود سکه پادشاهی همچون بیت کوین باز هم هیچکس نمی‎ تواند به طور 100 درصدی قیمت آن را در 5 سال آینده پیش بینی کند. زیرا مهم‎ترین ویژگی تعیین کننده ارزش ارزهای رمزنگاری شده فقط و فقط محبوبیت آن در بین کاربران مجازی است که قابل بررسی می‎ باشد اما به هیچ عنوان قابل پیش بینی نمی باشد.

با این نکات ذکر شده حتما می‎ توان پروژه بیکسبی را مردود شده دانست. به این دلیل که طبق داده‎ های سایت الکسا تنها کاربران مالزی و ایران به این سکه علاقه نشان داده‎ اند!!

4- تجارت بیکسبی کوین

هم اکنون فقط چند صرافی نه چندان معتبر این سکه را در میان سکه‎ های خود لیست کرده اند. صرافی معتبری مانند بایننس به هیچ وجه این مورد را قبول نمی کند. این یک ایراد بزرگ است. چرا با وجود ادعای این سکه مبنی بر تغییر دنیای ارز دیجیتال، هیچ صرافی ‎ای حاضر به پذیرش آن در بسترهای معاملاتی خود نیست؟!

5- استخراج ارز دیجیتال بیکسبی کوین

یک مقایسه ساده بکنیم که اگر خرید هر چیزی را در وب جستجو کنید اطلاعات بیشتری به دست می آورید تا این ارز دیجیتال. مثلا کافی است یک کامپیوتر را سرچ کنید تا اطلاعاتی ساده مانند رنگ، وزن، ابعاد و یا تخصصی مانند سی پی یو، کارت گرافیک و … در دسترس شما قرار دهد اما در سایت این سکه هیچ چیزی عایدتان نمی شود.

استخراج ارز دیجیتال بیکسبی

اطلاعاتی مانند اینکه من در خواب یا ورزش یا تفریح گلف و … می‎ توانم درآمد داشته باشم آیا نیاز ما را رفع می کند؟ آیا آنها برای آغاز فرایند ماینینگ کافی است. بنابراین، توصیه می کنیم به هیچ عنوان اطلاعات شخصی مهم، کیف پول‎ها، صرافی و یا هیچ حساب دیگری را در سیستمی که برنامه‎ های مربوط به این کوین را نصب کرده‎ اید نگهداری نکنید به این دلیل که به هیچ وجه حریم خصوصی ندارید.

6- برنامه های دیگر سوددهی بیکسبی کوین

معمولا اشخاصی که این برنامه درآمدزایی را به شما معرفی می‎ کنند از زیر مجموعه هم صحبت می‎ کنند. بعضی اوقات هم اصلا از این موضوع حرفی نمی زنند تا متوجه نشوید که با یک پروژه Network Marketing مواجه هستید. ولی به طور معمول این شبکه ادعا دارد که بین 53.3 و 536.5 درصد سود سالیانه را به کاربران خود می دهد. این سود برای جذب زیرمجموعه توسط کاربران به 3 شکل واریز می‎ شود در نوع سوم این طرح یکی از شرط‎ های اصلی جهت واریزی، عضو گیری می‎ باشد. این برنامه درآمد زایی شباهت فوق العاده ای به طرح‎ های پانزی و هرمی دارد. افرادی به عنوان لیدر این مجموعه خود را معرفی می‎ کنند.

توجه داشته باشید که در یک هرم تمام افراد بازنده نیستند اما تعداد بازندگان خیلی بیشتر از سود کنندگان است. دلیل اینکه ارزش این سکه در یک سال اخیر رشد داشته است جمع آوری زیر مجموعه ‎ای است که برای ثبت نام در این شرکت حتما باید بسته ‎هایی را از شرکت دریافت کنند که به نسبت توکن ‎ها یا عرضه ‎های اولیه دیگر سکه ‎ها در بازار خیلی گران بود.

7- نقشه راه یا Road map بیکسبی کوین

در واقع نقشه راه همه آن اهداف و خدماتی است که یک سکه قرار است در پروژه در آینده دور یا نزدیک به ما ارائه دهد. دقیقا آن چیزی است که می ‎توان ارزش سکه را در شبکه‎ های رقیبانش تخمین زد. بنابراین، هر چه نقشه جذاب تری ارائه دهد و دستاوردهایی نو را نوید دهد می‎ توان مطمئن بود آینده ارزهای دیجیتال را رهبری خواهد کرد. به عنوان مثال بیت کوین و اتریوم در نوع خود اولین و جامع ترین در شبکه بلاکچین و… بودند.

پایان صفحه اول سایت رسمی ما نقشه راه بیکسبی وجود دارد.

نقشه راه یا Road map بیکسبی کوین

در حالیکه نقشه راه می‎ تواند صرفا به عنوان همین تعریف قابل قبول باشد، اما هیچ چیز جدیدی را ارائه نمی دهد. همه اهداف آن قبلا به وسیله سکه یا توکن‎ های دیگری صورت گرفته است.

نتیجه گیری

طبق تحقیقات سایت بیکسبی کوین به اندازه کافی مدارک و مستندات محکمی برای معتبر بودن پروژه خود ارائه نکرده است. بنابراین، توصیه ما این است به جای سرمایه گذاری در چنین پلتفرم های پر ریسکی، با افزایش اطلاعات خود در حوزه ترید، به بازار ترید ارز های دیجیتال معروفی مانند بیت کوین و یا اتریوم ورود پیدا کنید.

چگونه یک تریدر حرفه ای ارز دیجیتال شویم؟ ابزارهای آن کدام است؟

فراموش نکنید که افراد سودجو همچنان به دنبال این هستند که از کافی نبودن اطلاعات کاربران در زمینه تکنولوژی های جدید سو استفاده کنند و با وعده سود های گزاف، آنها را فریب دهند.

بنابراین، به یاد داشته باشید که قبل از ورود به هر پروژه ‎ای به طور کامل بسنجید و تحقیق کنید، وسواس به خرج دهید. وقت و انرژی و سرمایه شما ارزشش را دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا