ارزهای دیجیتالتحلیل تکنیکال

تحلیل 10 ارز دیجیتال برتر هفته در 25 شهریور 1400 (تحلیل تکنیکال)

گاو ها همچنان ارز دیجیتال بیت کوین و آلت کوین را جمع آوری می کنند، این نشان می دهد که تقاضای زیادی در سطوح پایین تر وجود دارد و روند صعودی در حال افزایش است.

بیت کوین (BTC) پیشگام بهبود در بخش رمزنگاری است و این ارز رمزنگاری شده در 15 سپتامبر به طور خلاصه به 48،429 دلار رسید، قبل از اینکه برای امتحان سطوح حمایت اصلی عقب نشینی کند.

کتی وود، مدیرعامل Ark Invest در جریان سخنرانی زنده خود در کنفرانس SALT گفت که بیت کوین ارز پیش فرض فضای رمزنگاری شده است و می تواند در پنج سال آینده ده برابر افزایش یابد.

پیش بینی او بر این فرض است که بیت کوین در ترازنامه بسیاری از شرکت ها جایی پیدا می کند.

چندین شرکت مالی قدیمی به تقاضای روزافزون برای دارایی های دیجیتالی پی برده اند و پیشنهادات رمزنگاری خود را برای برآوردن این تقاضا افزایش می دهند. مورگان استنلی اخیراً یک بخش تحقیقاتی جدید با محوریت رمزنگاری “به منظور افزایش اهمیت ارزهای رمزنگاری شده و دیگر دارایی های دیجیتالی در بازارهای جهانی” ایجاد کرده است.

نقشه بازار ارز دیجیتال 25 شهریور

تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

دم بلند روی کندل شمعی 13 سپتامبر نشان می دهد که گاوها در شیب های نزدیک به حمایت بحرانی 42،451.67 دلار به شدت خرید می کردند. خرید مداوم گاوها و پوشش کوتاه احتمالی خرس ها باعث شده بیت کوین در 15 سپتامبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (47،195 دلار) برسد.

نمودار روزانه بیت کوین

اگر قیمت گاوها بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند ، جفت ارز BTC/USDT می تواند به منطقه مقاومت سربار 50،500 دلار تا 52،920 دلار افزایش یابد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) به قلمرو مثبت بازگشت و میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافت که از برتری برای بازار گاوی خبر می دهد. شکست و بستن بالای ناحیه سربار علامت از سرگیری روند صعودی است.

با این حال، بعید است خرس ها کنار بکشند. آنها سعی می کنند حرکت رو به بالا را در منطقه سربار متوقف کنند. در صورت کاهش قیمت از مقاومت، این جفت ارز می تواند برای چند روز دیگر در محدوده وسیعی تثبیت شود.

خرس ها باید غرق شوند و قیمت خود را زیر 42،451.67 دلار حفظ کنند تا برتری را بدست آورند.

2) تحلیل اتریوم (ETH / USDT)

دم بلند روی کندل شمعی 13 سپتامبر نشان می دهد که گاوها به شدت از میانگین متحرک ساده 50 روزه (3189 دلار) حمایت می کنند. خریداران اتر (ETH) را در 15 سپتامبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3،430 دلار) رساندند، اما ممکن است با مقاومت سختی در 3،567.06 دلار مواجه شوند.

نمودار روزانه اتریوم

اگر گاوها از موانع سربار عبور کنند، جفت ارز ETH/USDT می تواند دوباره تلاش کند تا به 4000 دلار برسد. متناوبا، اگر قیمت از 3،567.06 دلار کاهش یابد، ممکن است این جفت ارز به SMA 50 روزه کاهش یابد.

چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت ارز می تواند برای چند روز در محدوده مشخص باقی بماند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI درست بالای نقطه میانی نشان دهنده یک برتری برای گاو ها است.

خرس ها باید سقوط کرده و قیمت را در زیر سطح حمایتی مهم 3000 دلار حفظ کنند تا نشانه شروع حرکت نزولی احتمالی باشد.

3) تحلیل آدا (ADA / USDT)

Cardano (ADA) در 13 سپتامبر به زیر سطح شکست 2.47 دلار سقوط کرد، اما خرس ها نتوانستند قیمت را به SMA 50 روزه (2.21 دلار) کاهش دهند.

نمودار روزانه آدا

جفت ارز ADA/USDT الگوی شمعدان دوجی را در 14 سپتامبر تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها است. این عدم قطعیت در 15 سپتامبر صعودی شد و گاو ها در تلاش هستند تا مانع را در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.55 دلار) برطرف کنند.

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته و بسته شود، این جفت ارز می تواند تا منطقه مقاومت سربار با 2.97 دلار تا 3.10 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس ها دوباره سعی می کنند این جفت ارز را به SMA 50 روزه برسانند. شکستن و بستن زیر این حمایت، احتمال تغییر روند را نشان می دهد.

4) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

گاوها در حال حاضر تلاش می کنند تا Binance Coin (BNB) را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (436 دلار) برسانند.

نمودار روزانه بایننس کوین

اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، نشان می دهد که اصلاحات به پایان رسیده است. جفت ارز BNB/USDT می تواند تا مقاومت سربار در 518.90 دلار حرکت کند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در اصلاح قیمت فروخته می شوند. سپس خرس ها یکبار دیگر تلاش می کنند تا این جفت ارز را با قیمت 340 دلار به پشتوانه بعدی فرو ببرند.

5) تحلیل ریپل (XRP / USDT)

ریپل (XRP) در 13 سپتامبر از SMA 50 روزه (1.05 دلار) عقب نشینی کرد و نشان داد که گاوها از این سطح حمایت می کنند. آلت کوین اکنون می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.13 دلار) برسد، جایی که خرس ها به احتمال زیاد چالش سختی را ایجاد خواهند کرد.

نمودار روزانه ریپل

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج رو به کاهش است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد، که نشان دهنده برتری برای خرس ها است. وقفه و بستن زیر SMA 50 روزه نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. اگر قیمت خرس ها به پایین ترین سطح در روز 7 سپتامبر در 0.95 دلار برسد، فروش می تواند افزایش یابد.

برعکس، اگر گاوها حرکت کنند و قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند، نشان می دهد که تصحیح ممکن است به پایان رسیده باشد. سپس جفت ارز XRP/USDT می تواند به منطقه مقاومت سربار با 1.35 دلار تا 1.41 دلار افزایش یابد.

6) تحلیل سولانا (SOL / USDT)

دم بلند روی کندل شمعی سولانا (SOL) 13-14 سپتامبر نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (145 دلار) حمایت کنند، اما نشانه منفی این است که خرس ها اجازه نمی دهند این جهش ادامه یابد.

نمودار روزانه سولانا

الگوی کندل شمعی در روز 15 سپتامبر نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها است. اگر عدم قطعیت به سمت نزولی برطرف شود و جفت ارز SOL/USDT به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این اصلاح می تواند تا سطح فیبوناچی 61.8٪ در 123.42 دلار ادامه یابد.

هرچه تصحیح عمیق تر باشد، ممکن است طول بکشد تا مرحله بعدی روند صعودی شروع شود. از سوی دیگر، اگر قیمت بالا برود و به بالای 171.83 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا 197.41 دلار افزایش یابد و سپس دوباره به بالاترین سطح خود در 216 دلار برسد.

7) تحلیل دات (DOT / USDT)

گاوها نتوانسته اند مانع را در خط مقاومت برطرف کنند. RSI از خط روند نزولی کاهش یافته است و واگرایی منفی دست نخورده است.

نمودار روزانه دات

اگر گاو ها قیمت را بالاتر از خط مقاومت قرار دهند و ببندند، جفت ارز DOT/USDT می تواند شتاب خود را افزایش دهد. این جفت ارز می تواند تا 41.40 دلار افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح، توقف بعدی می تواند بالاترین سطح تاریخ 49.78 دلار باشد.

متناوبا، در صورت کاهش قیمت از سطح فعلی، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (31.45 دلار) کاهش یابد. بازگشت قوی از این حمایت نشان می دهد که گاوها به شدت در حال خرید هستند. این امر احتمال شکستن بالاتر از خط مقاومت را افزایش می دهد.

بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه اولین علامتی است که خرس ها یک بازگشت قوی داشته اند.

8) تحلیل دوج کوین (DOGE / USDT)

Dogecoin (DOGE) بین میانگین متحرک و سطح حمایت 0.21 دلار گیر کرده است. اگرچه گاوها در تلاش هستند تا از حمایت 0.21 دلار دفاع کنند، اما جهش فاقد قدرت است. این نشان می دهد تقاضای ضعیف در سطوح فعلی است.

نمودار روزانه دوج کوین

میانگین های متحرک در آستانه تکمیل یک کراس اوور نزولی قرار دارند و RSI به ترید در محدوده منفی ادامه می دهد.

اگر قیمت خرس ها به زیر 0.21 دلار برسد، جفت ارز DOGE/USDT می تواند به حمایت اصلی بعدی در 0.15 دلار کاهش یابد.

برعکس، بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک اولین علامت بازگشت گاوها در بازی خواهد بود. این جفت ارز می تواند حرکت خود را در بالای خط روند نزولی افزایش دهد.

9) تحلیل یونی سواپ (UNI / USDT)

خرس ها در چند روز گذشته نتوانستند Uniswap (UNI) را به پایین ترین سطح روز 7 سپتامبر (21 سپتامبر) برسانند. این نشان می دهد خرید در سطوح پایین تر است. گاوها در 14 سپتامبر قیمت را به بالای 25 دلار رساندند اما در میانگین های متحرک با مقاومت سختی روبرو هستند.

نمودار روزانه یونی سواپ

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 25 دلار برسد، جفت ارز UNI/USDT می تواند دوباره به 23.45 دلار و سپس 21 دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا وقفه ای در زیر آن می تواند نشانه اصلاح عمیق تری باشد.

برعکس، اگر قیمت 25 دلار یا 23.45 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. شکست و بستن بالاتر از میانگین های متحرک می تواند درها را برای افزایش احتمالی تا 31.41 دلار باز کند.

10) تحلیل لونا (LUNA / USDT)

توکن پروتکل Terra LUNA در 13 سپتامبر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33.50 دلار) برگشت خورد، همانطور که از دم بلند کندل شمعی آن روز مشاهده می شود. این نشان می دهد که احساسات همچنان مثبت است و تریدرها با کاهش قیمت خرید می کنند.

نمودار روزانه لونا

جفت ارز LUNA/USDT در 14 سپتامبر یک الگوی کندل شمعی داخلی تشکیل داد که نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها است. وقفه و بستن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه به نفع خرس ها خواهد بود. سپس این جفت ارز می تواند SMA 50 روزه (25.25 دلار) را تصحیح کند.

برعکس، اگر قیمت گاوها بالاتر از 38 دلار باشد، این جفت ارز دوباره می تواند روند صعودی خود را به بالاترین سطح خود در 45.01 دلار از سر بگیرد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند این جفت ارز را به سطح 50 دلار برساند.

توجه:
هرگونه سرمایه گذاری و تجارت شامل ریسک است. بورس باکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را کامل و دقیق انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا