سرمایه گذاری

لیست ثروتمندترین و پر درآمدترین افراد جهان در سال 2021

ثروتمندترین و پر درآمدترین افراد جهان در سال 2021 چه کسانی هستند؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را با لیست ثروتمندترین میلیاردهای جهان آشنا کنیم. شاخص میلیاردرهای بلومبرگ یک رتبه بندی روزانه از ثروتمندترین افراد جهان است.

ثروتمندترین میلیاردرهای جهان

1) ایلان ماسک (Elon R Musk)

ایلان ماسک

سرمایه خالص: 229.6 میلیارد دلار

ایلان ماسک بزرگترین میلیاردر جهان در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد. مدرک کارشناسی را در رشتهٔ فیزیک به دست آورد اما سال بعد تصمیم گرفت که در مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشتهٔ علوم اقتصادی را نیز به دست آورد.

مهندس، طراح صنعتی، مخترع و شخص نامی تجارت در صنایع پیشرفته آمریکایی و جزو 10 شخصیت تأثیرگذار در فناوری است. او بنیان‌ گذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پال و اسپیس‌اکس است.

او هم‌اکنون مدیرعامل و مدیرفنی در اسپیس‌ اکس است. سرمایه خالص ایلان ماسک 194.8 میلیارد دلار می باشد. از ویژگی‌های شخصیتی ایلان ماسک می‌ توان به تفکر انتقادی، پشتکار، تجزیه و تحلیل دقیق و سخت کوش بودن اشاره کرد.

2) جف بزوس (Jeff Bezos)

جف بزوس

سرمایه خالص: 194.1 میلیارد دلار

جف بیزوس در تاریخ ۱۲ ژانویه سال ۱۹۶۴ در آلبوکرکی، نیو مکزیکی متولد شد. او رشته مورد علاقه خود یعنی علوم رایانه و مهندسی برق را در دانشگاه پرینسون ادامه داد و در سال ۱۹۸۶ به عنوان دانشجوی ممتاز از دانشگاه فارغ ‌التحصیل شد.

او صاحب رسانه، کارآفرین و سرمایه گذار اهل آمریکا در زمینهٔ اینترنت، وهمچنین مدیرعامل و مؤسس شرکت آمازون، بزرگترین شرکت خرده فروشی آنلاین در جهان است. او با بنیان‌گذاری وبگاه «آمازون دات‌کام»، نقش اساسی در زمینهٔ رشد تجارت الترونیک ایجاد کرد.

سرمایه جف در تاریخ ۶ مارس ۲۰۱۸، ۱۱۲ میلیارد دلار ثبت شده بود که توانست از بیل گیتس پیشی بگیرد و به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شود. او در حال حاضر 194.1 میلیارد دلار سرمایه خالص ثبت شده دارد و در لیست ثروتمندترین افراد جهان در جایگاه دوم قرار گرفته است.

3) برنارد آرنو (Bernard Arnault)

برنالد آرنو

سرمایه خالص: 187.1 میلیارد دلار

برنارد آرنو در تاریخ ۵ مارس ۱۹۴۹ در شهر روبه در شمال فرانسه متولد شد. وی در سال ۱۹۷۱ موفق به کسب مدرک مهندسی در رشته عمران شد و به در خواست پدرش، به کسب و کار خانوادگی پیوست.

برنارد آرنو بازرگان، کارآفرین، سرمایه دار و کلکسیونر آثار هنری فرانسوی است. Bernard Arnault یکی از بزرگ ترین نوآوران دنیا در زمینه کالاهای لوکس، در حال حاضر نظارت یک امپراتوری عظیم از ۷۰ برند مشهور از جمله لویی ویتون و سفورا را برعهده دارد.

دارایی خالص برنارد آرنو در سال 2021، 187.1 میلیارد دلار است و در حال حاضر سومین فرد ثروتمند جهان در لیست می باشد.

4) بیل گیتس (Bill Gates)

بیل گیتس

سرمایه خالص: 135.4 میلیارد دلار

بیل گیتس در تاریخ  ۲۸ اکتبر سال ۱۹۵۵ در سیاتل واشینگتن متولد شد. در سال ۱۹۷۳ گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر آشنا شد. او نسخه ‌ای از زبان برنامه ‌نویسی بیسیک را برای اولین میکرو کامپیوتر در دانشگاه هاروارد نوشت. در سال دوم، دانشگاه را رها کرد تا تمام انرژی خود را صرف شرکت مایکروسافت کند.

Bill Gates کارآفرین، بازرگان، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی شرکت مایکروسافت که در سال 1975 با مشارکت پل آلن تاسیس شده است. گیتس از ابتدای تأسیس مایکروسافت، مدت 25 سال به‌عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت کرد و تا سال ۲۰۱۴ در مجموع ۳۹ سال، ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت. او در مارس ۲۰۲۰ از هیئت مدیره این شرکت کناره ‌گیری کرد.

سرمایه خالص او در حال حاضر، 135.4 میلیارد دلار است. سرمایه بیل گیتس تا تاریخ مارس ۲۰۱۷، ۸۶ میلیارد دلار بوده که عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کرده بود.

5) لری الیسون (Larry Ellison)

لری الیسون

سرمایه خالص: 129.1 میلیارد دلار

لری الیسون در در تاریخ ۱۷ آگوست ۱۹۴۴، در برانکس نیویورک متولد شد.  او در سال ۱۹۷۱ با انجام سرمایه ‌گذاری شخصی به مبلغ ۲۰۰۰ دلار آزمایشگاه‌های توسعهٔ نرم‌افزار را ایجاد کرد. لری استعداد زودهنگامی در ریاضیات داشت و در دوران جوانی در شرکت امپکس (Ampex) فعالیت می‌کرد.

یکی از پروژه‌های او پایگاه دادهای برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بود که او آن پروژه را Oracle نامید.لری الیسون از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت‌های عمده در زمینه نرم‌افزارهای پایگاه داده است.

در سال 2012 دارایی خالص او را حدود 40 میلیارد دلار تخمین زده اند ولی در حال حاضر سرمایه خالص او حدود 129.1 میلیارد دلار است و توانسته جزو 10 فرد ثروتمند جهان قرار بگیرد.

6) لری پیج (Larry Page)

سرمایه خالص: 118.2 میلیارد دلار

لری پیج در تاریخ زاده ۲۶ مارس  سال ۱۹۷۳ در لنسینگ شرقی، میشیگان، ایالات متحده متولد شد. پیج رئیس گروه بِتا اِپسیلون (Beta Epsilon) در انجمن برادری کاپا اِتا نو شد و در ۱۹۹۳ عضوی از تیم ماشین خورشیدی «Maize & Blue” دانشگاه میشیگان بود.

لری پیج برادر کارل ویکتور پیج، مؤسس ای‌گروپ، که نیم میلیارد دلار به یاهو فروخته شد، است.او کارآفرین و مبتکر آمریکایی است، که به همراه سرگئی برین موتور جست وجوی اینترنتی گوگل، هم اکنون شرکت گوگل، را ساخته است. و با سرگی برین 16 درصد از سهام شرکت گوگل را در اختیار دارند.

لری پیج با دارایی خالص 68.500 میلیارد دلار، دهمین میلیاردر جهان در سال 2020، دهمین فرد قدرتمند جهان در ۲۰۱۵ و پنجمین ثروتمند در حوزهٔ تکنولوژی در ۲۰۱۵ شده ‌است. در حال حاضر سرمایه خالص او 118.2 میلیارد دلار می باشد.

7) مارک زاکربرگ (Mark Elliot Zuckerberg)

مارک زاکربرگ

سرمایه خالص: 116.2 میلیارد دلار

مارک زاکربرگ در تاریخ 14 مه 1984 متولد شد. در دوران دانشجویی دانشگاه هاروارد با کمک دانشجویان علوم کامپیوتر به خصوص پشتوانه «اندرو مک ‌کالم»، «داستین موسکوویتز» و «کریس هاگز» اقدام به ایجاد این وبگاه کرد. او اکنون به عنوان مدیر اجرایی در فیس‌بوک فعالیت می‌کند.

Mark Elliot Zuckerberg برنامه‌ نویس رایانه و یکی از موسسان وبگاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس ‌بوک در آمریکا است. در سال 2010 مجله تایم او را به عنوان شخص سال معرفی کرده است.

در سال 2008 او جوان ترین میلیاردی که ثروتش را خودش کسب کرده است معرفی شد و ثروت او را 1.5 میلیارد دلار ثبت کرده اند. سرمایه خالص او در حال حاضر، 116.2 میلیارد دلار است.

8) سرگی برین (Sergey Brin)

سرگی برین

سرمایه خالص: 113.9 میلیارد دلار

سرگی برین در تاریخ ۲۱ اوت سال ۱۹۷۳ در مسکو متولد شد. پس از دانش‌آموختگی از دانشگاه مریلند، برای ادامهٔ تحصیل رشته علوم رایانه در دانشگاه استنفورد، کمک‌ هزینهٔ تحصیلی از مؤسسهٔ خیریه «نشنال ساینس» دریافت کرد و در ۱۹۹۵ کارشناسی ارشد خود را دریافت کرد.

کارآفرین آمریکایی متولد مسکو است که با لری پیج شرکت گوگل را تاسیس کردند. اوهمچنین دارا مدرک افتخاری «MBA» از «Instituto de Empresa Business School» است.

دارایی خالص او در حدود ۵۲.۵ میلیارد دلار در مه ۲۰۱۹ تخمین زده اند که چهاردهمین ثروتمند جهان است در آن زمان بوده است در حال حاضر او با سرمایه خالص 113.9 میلیارد دلار نفر هشتم در لیست ثروتمندترین افراد جهان می باشد.

9) وارن بافت (Warren Buffett)

وارن بافت

سرمایه خالص: 105.0 میلیارد دلار

وارن بافت در تاریخ زاده ۳۰ اوت ۱۹۳۰ در شهر اوهاما متولد شد. او سرمایه‌گذار، اقتصاددان، مدیر اجرایی و نیکوکار آمریکایی است.

وارن بافت با استفاده از کتاب «سرمایه‌گذار هوشمند» گراهام، به مدت ۳ سال به فروش اوراق بهادار بافت-فالک پرداخت، همچنین به مدت ۲ سال به عنوان تحلیل‌ گر در شرکت گراهام-نیومن فعالیت کرد.

او مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی است و مالکیت شرکت‌های گایکو، دیری کوئین، هاینز و مارس اینکورپوریتد را در اختیار دارد، همچنین دارای سهام در شرکت‌های اپل، جنرال الکتریک، گلدمن ساکس، ولز فارگو، شرکت‌های کوکاکولا و پپسی، آمریکن اکسپرس، بنک آو امریکا و آی ‌بی ‌ام می‌باشد. در سال 2019 دارایی خالص وارن بافت 82 میلیارد دلار بوده است. سرمایه خالص او در حال حاضر، 105.0 میلیارد دلار است.

10) موکش آمبانی (Mukesh Ambani)

Mukesh Ambani

سرمایه خالص: 100.0 میلیارد دلار

موکش آمبانی 74 میلیارد دلار (درآمد) صنایع Reliance را اداره می کند و به در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، مخابرات و خرده فروشی علاقه دارد.
Reliance توسط پدر فقیدش Dhirubhai Ambani، تاجر نخ، در سال 1966 به عنوان یک تولید کننده کوچک پارچه تاسیس شد. پس از مرگ پدرش در سال 2002، آمبانی و خواهر و برادر کوچکترش آنیل، امپراتوری خانواده را تقسیم کردند.

در سال 2016، Reliance با راه اندازی سرویس تلفن 4G Jio، جنگ قیمتی را در بازار رقابت های مخابراتی هند آغاز کرد. در طول قرنطینه کووید -19، آمبانی بیش از 20 میلیارد دلار فروش داشت که یک سوم جیو را به مجموعه ای از سرمایه گذاران، مانند فیس بوک و گوگل فروخت.


نوشته های مشابه

‫10 دیدگاه ها

  1. اسم منو چرا نوشتید مرتضی رضایی دارای بزرگترین و غول بنگاه معاملات املاک و مستغلات دنیا هستم با ثروت خالص 100میلیارد دلار

  2. عزیز چرا منو ننوشتی؟ ثروت خالص 300 تریلیون اما متاسفانه دلار نیست. حتی ریال هم نیست. حتی قرون هم نیست.

    1. صرفا برای خنده بیشتر!
      اگر قرار بود اینجوری حساب کنیم که هر ایرانی یک ثروتمندترین فرد جهان می بود! 😉

    1. ما خودمون که نتونیستیم و نشدیم خداجون حداقل مارو تو خونه یکی ازین ها تولد میکردی لاقل میفهمیدیم پول چی است 😀

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا