اخبار

پیش ‌بینی قیمت طلا امروز ۱۳ اسفند ۹۹ / آیا روند آن همچنان نزولی است؟

به گزارش بورس باکس و به نقل از تجارت ‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز با ۱۶.۸۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۶۵ هزار تومان معامله شد. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی روز سه‌ شنبه ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته شد. امروز برای قیمت سکه و طلا چه پیش‌ بینی‌هایی می‌شود؟

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید:

قیمت طلا و سکه امروز تغییر نمی‌کند و احتمالا نرخ آن مشابه دیروز است.

در این مورد دنیای اقتصاد هم نوشت:

یکی از عوامل نزول سکه، ماندن اونس طلا زیر خط حساس هزار و ۷۵۰ دلاری تا‌ ساعت ۴ بعدازظهر روز سه‌ شنبه بود. به گفته برخی تحلیل گران بازار سکه، در چهارمین روز هفته، اونس طلا توانست مرز هزار و ۷۰۰ دلاری را حفظ کند ولی این موضوع برای بازیگران بازار سکه کافی نبود.

از نگاه آنها تا‌ زمانی که اونس طلا زیر خط هزار و ۷۵۰ دلاری نوسان کند، احتمال ریزش دوباره در این بازار وجود دارد و حتی افت تا‌ دامنه هزار و ۶۸۰ دلاری وجود دارد. در واقع به‌ دلیل انتظار برای افت بیشتر اونس طلا، خریداران سکه در روز سه ‌شنبه دست به عصا حرکت کردند و بیشتر فروشندگان در بازار فعال بودند.

برخی از معامله‌گران سکه در ابتدای هفته انتظار داشتند که اونس طلا به یکباره از مسیر نزولی خارج شود و در جاده افزایشی قرار بگیرد. به‌ رغم مقاومت‌های کاهشی در بازار طلا، این فلز ارزشمند تا‌ ساعت ۲۰ روز سه ‌شنبه، افت ۶ دلاری را نسبت به روز دوشنبه نشان می‌ داد.

در کنار این، اونس طلا در ماه فوریه حدود ۷ درصد از ارزش خود را از دست داد و این مساله نیز تا‌ حدی زمینه ‌ساز تغییر انتظارات بازیگران بازار سکه شده است. تنها در حالتی انتظار سکه ‌بازان نسبت به روند طلا تغییر می ‌کند که اونس بتواند بالای مرز هزار و ۷۵۰ دلاری خود را تثبیت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا